„Každé dobrodružství je skvělé,“ říká italský cestovatel a fotograf Bruno Pisani. Na jeho poslední expedici do hor ho provázel unikátní parťák - Škoda Roadiaq, elektrický obytný vůz a mobilní kancelář v jednom.
Hranice mezi prací a dobrodružstvím může být u některých profesí velice tenká. Má to tak i Bruno Pisani, cestovatel, fotograf a vlogger z Itálie, který při své práci zachycuje krásy světa objektivem. Nejen proto si Bruno dobře uvědomuje, jak důležité je mít pro práci k dispozici ty správné nástroje. A právě pro propojení aktivního profesního života a objevování světa je Škoda Roadiaq, obytný vůz a mobilní kancelář, tím pravým společníkem. Podívejte se ostatně, jak si Bruno a Roadiaq rozuměli:
Škoda Roadiaq je dílem žáků Učiliště Škoda Auto. Tento vůz postavený na základě modelu Enyaq dokonale propojuje zábavu, cestování, odpočinek a práci. Je mobilní kanceláří neustále připojenou k internetu, s 27palcovou obrazovkou, bezdrátovou klávesnicí a myší, ale také pohodlným obývákem a domovem na kolech s vybavenou kuchyňkou nebo sprchou.
„Tohle auto je úžasný nástroj, na který se můžete spolehnout. Může fungovat jako základní tábor a střižna i jako malý domov na kolech. Mám pocit, jako bych si s sebou vezl svůj domov,“ popisuje své zkušenosti s modelem Škoda Rodiaq Bruno Pisani.
Bruno Pisani (1997)
Cestovatel, fotograf a vlogger, který pochází ze se severovýchodní Itálie, ale mnoho času tráví na cestách. S fotografováním v horách začal v dětství poblíž italských Dolomit, právě této oblasti se dodnes nejvíce věnuje. Vedle toho ale rozšiřuje své portfolio i o cesty po světě – například na Island a Faerské či Lofotské ostrovy. Pro Bruna je fotografování směsicí řady pojmů jako dobrodružství, objevování nebo táboření. Neustále hledá nová a nedotčená místa, která by mohl prozkoumat a zachytit na svých fotkách.
Elektrická síť Roadiaqu umožňuje pohodlné využívání různých elektrospotřebičů a zapojení nových světelných zdrojů a zásuvek, navíc při pobytu v kempu je možné vůz připojit ke klasické přípojce pro karavany. Interiér vozu je kompletně vyrobený z recyklovaných materiálů a potahy polštářů a přikrývka vznikly speciální technologií 3D pletení, což je bezodpadová metoda, při které se pro potahy znovu využívá recyklovaný materiál.
„Na Roadiaqu se mi nejvíc líbí, že je elektrický, že je extrémně tichý. Má také tolik funkcí v tak kompaktní balení, že je to ideální auto pro objevování. Žádné limity ohledně míst, kam se můžete dostat, a zároveň máte vše, co potřebujete,“ pochvaluje se Pisani.
A jakmile přechází Bruno z pracovního režimu do relaxačního módu, postel s výhledem do přírody je tím ideálním prostředím pro odpočinek. V autě jsou k dispozici i skládací stolek a židle pro venkovní posezení či vaření v přírodě. Bruno tak nalezl v modelu Škoda Roadiaq na chvilku opravdový domov mimo domov, místo, kde může odpočívat, přemýšlet i pokračovat v práci.
Monte Pelmo
Impozantní hora v italských Dolomitech s nadmořskou výškou 3 168 metrů. Nachází se v provincii Belluno a je součástí Východních Alp. Vrchol hory nabízí velkolepé výhledy na celé Dolomity. První výstup na Monte Pelmo provedl 19. září 1857 irský alpinista a politik John Ball. Dnes je nejběžnější cestou na vrchol takzvaná Normální cesta, která vede z jihovýchodní strany od chat Venezia nebo Alba Maria del Luca. Zvláště exponovaná je část zvaná Ballova lávka, kde je nutno překonat asi šest metrů dlouhý úsek na velmi úzké římse nad srázem po kolenou. „Noc na vrcholu Monte Pelmo byla první, kdy jsem spal tak vysoko,“ říká Bruno Pisani.