Tužka a pauzák, pak počítač
Nápad přetvořit model VOITURETTE A právě v takovéto neobvyklé vozidlo se v hlavě Jü-chan zrodil poměrně rychle. Ale dostat myšlenku do podoby skici si vyžádalo asi 20 hodin práce. „Začala jsem tužkou na pauzovací papír, jako první jsem pracovala na exteriéru. Základní skicu jsem naskenovala do počítače a pokračovala tam,“ popisuje Jü-chan svou práci s tím, že úvodní náčrt tvoří asi 20 % vývoje takové skici, ale je tím nejdůležitějším.
Po exteriéru stejným způsobem připravila i vizi interiéru auta a výsledek konzultovala se šéfem designu Oliverem Stefanim. Jelikož šlo o vizi auta budoucnosti bez jasného zadání, připomínky byly jen drobné: „Řekl mi, že bych měla odstranit některé detaily, které připomínají řešení, jež teprve připravujeme pro naše sériová auta,“ směje se Jü-chan.
Právě svoboda, kterou při tvorbě své vize futuristického vozu dostala, pro ni byla příjemnou změnou. „Spousta naší práce je tajná a navíc má velmi jasné zadání. Na projekty, které ukážou vaše vize a nadání, není v klasickém pracovním vytížení moc času, tentokrát bylo svobody až nečekaně mnoho,“ pochvaluje si Jü-chan prostor, který pro svou kreativitu tentokrát dostala.
Ráda by svou vizi, teď už nejspíš ve volném čase, posunula ještě o něco dál. „Možná vytvořím 3D model v počítači, tam mohu rozvinout některé detaily,“ naznačuje další postup. Ráda by samozřejmě jednou svou vizi viděla třeba ve formě skutečného konceptu.